Q&A #15

Odpowiadamy na pytania:

 1. Czy czytacie Biblię czy tylko Pismo Święte? Ja uwielbiam czytać Biblię ale Pismo już nie bardzo… Czy to źle?
 2. Otóż…nie chcę zakładać rodziny. Nie chcę w ogóle mieć męża i nie wiem czy kiedykolwiek się zakocham. Oczywiście kocham dzieci. Są słodkie i kochane, ale nie chcę mieć mimo to własnych. Czy to grzech?
 3. Czy wasze dziecko będzie mogło grać w gry typu the sims?
 4. Czy osoby krzywdzące zwierzęta będą tak samo traktowane przez Boga jak te które krzywdzą ludzi?
 5. Czy wierzycie że ryba to nie mięso?
 6. Co wy sądzicie o dziewczynach będących ministrantkami?
 7. Co myślicie na temat tego, że w czasach kiedy miałam bardzo trudne chwile i dużo smutku, przyśniło mi się, że otworzyłam drzwi i wszedł do mojego domu Jezus, przytulił mnie i podarował mi swoje serce, to wytwór mojej głowy czy naprawdę możliwe że Jezus przyszedł mnie pocieszyć?
 8. Czy w Niebie będziemy pamiętać swoje życie na Ziemi, rozpoznawać swoich przyjaciół i rodzinę? Czy jest coś o tym w Biblii?
 9. Po co Bóg posyła na świat ludzi, którzy i tak są skazani na piekło? Mam tu na myśli różne plemiona, które nie znają Jezusa, odprawiają różne szatańskie rytuały, składają ofiary z ludzi.
 10. Co z osobami, które zostały wychowane w innej religii, ale są dobrymi ludźmi i czynią dobrze? Czy takie osoby mają możliwość pójścia po śmierci do raju?
 11. Co to znaczy że mamy stawiać Pana Boga na pierwszym miejscu?
 12. Czy jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne po to tylko aby uregulować okres to czy jest to grzechem? Czy muszę się z tego wyspowiadać?
 13. Czy oglądacie kanał Langusta na palmie lub słuchacie konferencji ojca Szustaka?
 14. Co sądzicie o tatuażach?
 15. Byliście pewni, jakie studia chcecie wybrać czy mieliście wątpliwości/zastanawialiście się nad kilkoma kierunkami? Czy Bóg tutaj jakoś Wam pomógł, zaingerował, postawił na Waszej drodze kogoś, kto dobrze doradził? I czy ostatecznie jesteście zadowoleni z tego wyboru?
 16. Mam pytanie czy osoba która zginęła w wypadku, była osoba religijna wierzyła w Boga, lecz przed śmiercią nie zdążyła się wyspowiadać (a możliwe że miała jakiś grzech, oczywiście lekki) to czy taka osoba trafia do nieba?