jak budować związek

Pytania o związki

Dziś odpowiadamy na Wasze pytania o związki i relacje. A oto lista pytań:
1. Czy moglibyście zaprzyjaźnić się z osobą homoseksualną, która żyje w związku z osobą tej samej płci?
2. Jak wyleczyć koleżankę, która czuje pociąg do osób tej samej płci?
3. Czy pocałunek to grzech?
4. Czy dobrze być żoną?
5. Co myślicie o kolejnym związku po śmierci małżonka?
6. Co sądzicie o współżyciu w ciąży?
7. Co myślicie o wyborze drugiej osoby? Jest wiele porad, żeby wybierać osobę o tych samych poglądach, bez uzależnień itp. Jednak są świadectwa na yt osób, które „nie nadawały się” do małżeństwa, potem się nawróciły i dają teraz świadectwo. Czy wy zaryzykowalibyście związek z osobą, która jest lub była uzależniona?
8. Czy uważacie, że da się zbudować dobrą relację małżeńską katolika z osobą niewierzącą?
9. Skoro miłość to jest tylko nasza decyzja to jak wytłumaczyć tzw „motyle w brzuchu”, szybsze bicie serca? To są przecież rzeczy ludzkie, na które nie mamy wpływu?
10. Droga Ramono, czy Ty również uważasz, że bez pełnego podobania się fizycznego, nawiązanie takiej relacji jest niemożliwe? I co na ten temat sądzą inni? Czyż nie powinniśmy odsunąć jakieś drobnostki wyglądu zewnętrznego i się nimi nie przejmować, skoro wnętrze odpowiada nam w pełni?
11. Co sądzicie o związkach, w których jedna z osób posiada dziecko z poprzedniego związku?
12. Jak sobie poradzić zaakceptować i zrozumieć dlaczego Bóg pozwolił na to żebym była niepełnosprawna? Jaki w tym jest cel? A potem jeszcze postawił na mojej drodze człowieka, w którym pozwolił mi się zakochać a potem pozwolił mi to zniszczyć jednym ruchem? Dlaczego tak się dzieje i nie mogłam zaznać dalej szczęścia, które poczułam gdy poznałam tą osobę?
13. Jak radzić sobie z nieczystością?
14. Kiedy zacząć chodzić z dzieckiem do kościoła? Czy przynosić niemowlaka do kościoła?