Q&A

Q&A odpowiadamy

Spis pytań:

Q&A #2:
1. Rzucanie myszką jest bałwochwalstwem, ale posiadanie figurek i modlitwa do nich nie?
2. A co Wasz Bóg mówi o zabijaniu ? W jednym fakcie padło mięso jako ulubiony składnik pożywienia. Zabijanie przyjaciół jakimi są zwierzęta jest moralne?
3. Jak już wspomnieliście o symbolach okultystycznych to może zróbcie jakiś odcinek o nich. Bo o mandali czy łapaczu snów nie słyszałem do tej pory. I np. co jeśli ma się jakiś symbol w domu nieświadomie?
4. Czy to prawda, że w niektórych szczepionkach wykorzystuje się abortowane dzieci? Na ich komórkach namnaża się dany wirus?
5. Jakie tytuły bezpiecznego anime moglibyście polecić ?
6. Co sądzicie o pozamałżeńskich tańcach damsko-męskich?
7. Czy Ramona nosi spodnie? Wiem, może to zdawać się być głupim pytanie, aczkolwiek z Pisma Świętego (oraz Orędzi) wynika, że takie coś jest obrzydliwe Panu Bogu…
8. Co sądzicie o jodze, którą ćwiczy się wyłącznie w celach wzmocnienia i uelastycznienia ciała?

Q&A #3:
1. Co sądzicie o oobe?
2. Czy doczekamy się napisów ? Od dłuższego czasu już nie robicie
3. Januszu w jakim języku programujesz jeśli wolno spytać?
4. Mam wrażenie że się nie kłócicie w ogóle?
5. A co, jeśli dana osoba nie zostanie uzdrowiona? Bóg chyba nie obiecał wszystkim zdrowia tu na ziemi?
6. Moim zdaniem jeśli już zrobiliśmy w życiu wielki błąd to nie wierzymy że Bóg nam jeszcze będzie chciał pomóc i naprawić wszystko w naszym życiu. Co o tym myślicie?
7. Czy branie ślubu z osobą dobrą, wartościową, dojrzałą do tej roli, ale taką w której nie jesteśmy zauroczeni jest uczciwe i moralnie dobre?
8. Czy Waszym zdaniem wszystko z przeszłości chłopaka/dziewczyny powinno się wybaczyć, jeśli on/ona rzeczywiście tego żałuje? Mówiąc „wybaczyć” mam na myśli zapomnieć, nie patrzeć przez pryzmat tego na związek czy właśnie tę osobę.
9. Czy miłość, a może uczucie, jeszcze przed ślubem, powinno znosić takie różnice, jak np. odmienne poglądy co do mieszkania z małżonkiem? Np. jeśli chłopak marzy o mieszkaniu w mieście, a dziewczyna na wsi, czy też jedno chciałoby zostać z rodzicami, a drugie nie chciałoby mieszkać z teściami, to czy jedno z nich „w imię miłości” powinno się „poświęcić”?
10. Uprawiałaś seks przed ślubem ?
11. Czym dokładnie jest dusza?
12. Jak wytłumaczyć fakt że np. miłość to skomplikowane reakcje chemiczne zachodzące w naszym mózgu albo, że śniąc czy będąc pod wpływem np. narkozy nie jesteśmy siebie świadomi?
13. Czy dusza zachowuje pamięć wydarzeń z życia skoro za pamięć odpowiadają konkretne obszary w mózgu, które po śmierci ulegają rozkładowi?
14. Czy płody, u których nie rozwinął się mózg, czyli nigdy nic nie czuły, ani nie myślały też są obdarzone duszą?
15. Czy człowiek, u którego nastąpiła śmierć mózgu jest już u Pana czy wciąż na ziemi?